Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

II Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych za nami

1 czerwca 2026
Powiększ zdjęcie zdjęcie%20przedstawiające%20przygotowania%20do%20wydarzenia

W dniu 30.05.2026 r.  mieliśmy okazję uczestniczyć  w II Powiatowym Dniu Organizacji Pozarządowych. 

Czytaj więcej o: II Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych za nami

Dwa koncerty w jeden dzień

29 maja 2026
Powiększ zdjęcie Zdjęcie%20przedstawiające%20uczestników%20koncertu%20z%20artystką%20Patrycją%20Runo

Wczoraj na zaproszenie pani kierownik Jolanty Fabisiak ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Wyszogrodzie mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjątkowym koncercie „Romowie – Seniorom i Osobom Niepełnosprawnym”. 

Czytaj więcej o: Dwa koncerty w jeden dzień

Znaczenie czytelnictwa

22 maja 2026
Powiększ zdjęcie zdjęcie%20przedstawiające%20uczestników%20spotkania%20w%20bibliotece

W dniu 21.05.2026 r. wyszliśmy  grupą do zaprzyjaźnionej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina.

Panie witały nas miło już od progu i zaprosiły na  przygotowaną ciekawie prezentację na temat Państw świata

Czytaj więcej o: Znaczenie czytelnictwa

ZAPROSZENIE na Wielki Festiwal Pasji i Społeczności: II Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych Powiatu Gostynińskiego!

20 maja 2026
Powiększ zdjęcie Zdjęcie%20zaproszenia%20na%20II%20Powiatowy%20Dzień%20Organizacji%20Pozarządowych%20Powiatu%20Gostynińskiego%20

Już 30 maja 2026 roku malownicza Plaża „Biały Łabędź” w Gorzewie stanie się areną bezprecedensowego wydarzenia – II Powiatowego Dnia Organizacji Pozarządowych.
W sercu Powiatu Gostynińskiego spotka się 80 organizacji, instytucji i stowarzyszeń, które wspólnie udowodnią, jak wielka siła drzemie w lokalnej integracji.

Wydarzenie to prawdziwy festiwal różnorodności, w którym profesjonalne pokazy służb mundurowych przeplatają się z występami artystycznymi i sportowymi emocjami.

Czytaj więcej o: ZAPROSZENIE na Wielki Festiwal Pasji i Społeczności: II Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych Powiatu Gostynińskiego!

IV Powiatowa Spartakiada dla Osób z Niepełnosprawnościami

15 maja 2026
Powiększ zdjęcie Zdjęcie%20przedstawiające%20drużynę%20PŚDS%20wraz%20z%20p.%20dyrektor%20Moniką%20Kuźnicką%20oraz%20p.%20Starostą%20Andrzejem%20Krzewickim

W dniu 14.05.2026 r. w Stanicy Harcerskiej w Gorzewie odbyła się IV Powiatowa Spartakiada dla Osób z Niepełnosprawnościami pod patronatem Starosty Gostynińskiego pana Andrzeja Krzewickiego, której współorganizatorem był Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyninie. 

W wydarzeniu wzięły udział drużyny reprezentujące WTZ w Gostyninie, SOW w Mocarzewie, SOSW im. Jana Pawła II w Gostyninie, DPS w Gostyninie, ŚDS w Wyszogrodzie, ŚDS w Słupnie, DPS w Brwilnie oraz MY :)

Czytaj więcej o: IV Powiatowa Spartakiada dla Osób z Niepełnosprawnościami

Wyjazd na koncert Dziesięciu Tenorów pt: ”Dla Ciebie Mamo”

11 maja 2026
Powiększ zdjęcie zdjęcie%20przedstawiające%20uczestników%20oczekujących%20na%20koncert

Dnia 08.05.2026r. mieliśmy przyjemność spędzenia czasu przy wyjątkowym, muzycznym widowisku organizowanym przez  Agencję Artystyczną Brussa  w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku, w którym potęga tenorowych głosów spotkała się z magią nastrojowego światła i elegancją fortepianu.    

Czytaj więcej o: Wyjazd na koncert Dziesięciu Tenorów pt: ”Dla Ciebie Mamo”

Wycieczka na Mazury

5 maja 2026
Powiększ zdjęcie zdjęcie%20przedstawiające%20uczestników%20na%20tle%20pomnika%20przyrody%20-%20Dębu%20Krutyńskiego

W dniach 29 -30.04.2026 r. pięcioro uczestników wraz z terapeutą i ekipą WTZ  wyjechało na wycieczkę na Mazury. 

Czytaj więcej o: Wycieczka na Mazury

Zaproszenie na Spartakiadę

5 maja 2026
Powiększ zdjęcie Plakat%20zapraszający%20na%20IV%20Powiatową%20Spartakiadę%20dla%20Osób%20z%20Niepełnosprawnościami

Zapraszamy na IV Powiatową Spartakiadę dla Osób z Niepełnosprawnościami!

Czytaj więcej o: Zaproszenie na Spartakiadę

Instrukcje obsługi urządzeń elektrycznych AGD

29 kwietnia 2026
Powiększ zdjęcie Zdjęcie%20przedstawiające%20uczestnika%20wkładającego%20blachę%20z%20jedzeniem%20do%20piekarnika

28 kwietnia w naszej placówce odbył się dzień o charakterze praktycznym, podczas którego uczestnicy pracując w grupach mieli możliwość zarówno zapoznania się z obsługą wybranych sprzętów AGD, jak i utrwalenia posiadanych już umiejętności.

Szczególny nacisk położono na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas użytkowania urządzeń elektrycznych.

Czytaj więcej o: Instrukcje obsługi urządzeń elektrycznych AGD

Dzień bez śmiecenia

23 kwietnia 2026
Powiększ zdjęcie Zdjęcie%20przedstawiające%20plakat%20wykonany%20przez%20uczestników

W dniu wczorajszym odbyły się warsztaty pod hasłem „Jestem Eko”.

Nasi uczestnicy są świadomi, że być Eko to prowadzenie takiego stylu życia, który minimalizuje negatywne wpływy człowieka na środowisko naturalne i chroni przyrodę. 

Czytaj więcej o: Dzień bez śmiecenia